Městská knihovna Jindřichův Hradec

Hlavní stránka > Pro děti-archiv 2008 > Pro děti-2008 pondělí 21. srpna 2017  

[ Nabídka ]
Aktuality - dětské oddělení  Archiv:
  2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 zpět

Vánočně  laděná  beseda  se  spisovatelkou Alenou Ježkovou

V pátek 12.12. se v dětském oddělení sešly 3 třídy žáků z Mateřské školy, Základní školy a Praktické školy v J.Hradci, aby si vyslechly povídání a čtení o pražských domovních znameních, o hradecké bílé paní a jiných pověstech od známé spisovatelky Aleny Ježkové.  Většina přítomných dětí se v roce 2008 podílela na ilustrování a výrobě dvou velkých leporel, která úspěšně reprezentovala naše dětské oddělení v projektu „Kde končí svět?2008„ Vyzkoušely si tak práci ilustrátorů dětských knížek a při této milé besedě se seznámily s prací spisovatelky dětských knížek.

     

 


Adolf  dudek - ilustrátor, grafik a výtvarník
interaktivní  zábavná  show


Veselá, legrační, nápaditá, zábavná i poučná - takto se dá popsat jedna hodina strávená v poslechovém sále v knihovně v úterý 21.října.

"Čtvrťáci" z 2. ZŠ budou určitě ještě dlouho vzpomínat na zábavnou show, kterou jim předvedl ilustrátor dětských knížek pan Adolf Dudek. Svým vtipným představením seznámil děti s prací ilustrátora od inspirace po vznik celé knihy. Mohly si také vyzkoušet, jak snadno lze cokoliv namalovat pomocí čtyř základních tvarů - kruhu, trojúhelníku, čtverce a obdélníku.

Pokud se chcete dozvědět o Adolfu Dudkovi něco více, tak navštivte jeho webové stránky: www.adolfdudek.cz.

   

                                                                    

 


BESEDA  SE  SPISOVATELKOU VĚROU  ŘEHÁČKOVOU

Mezi velmi příjemné besedy se spisovateli určitě patří setkání s Věrou Řeháčkovou, která je známá psaním knížek nejen pro děti, ale i pro dospělé čtenáře.  V naší knihovně se představila hned 3 besedami. Ve středu 8.10. v Týdnu knihoven 2008 si s dětmi  vtipně popovídala v obou dětských odděleních knihovny a večer se v plném poslechovém sále věnovala dospělým posluchačům. Zájem o její autogram byl ze strany dětí opravdu velký.

               

 

Vyhodnocení  letní soutěže  "čteme se lvem čtenářem"

V rámci celostátní akce Týdne knihoven 2008  byla vyhodnocena letní prázdninová soutěž na obou dětských odděleních naší knihovny. Na prvních třech místech se umístnily tyto děti:

Dětské odd. centrálního pracoviště knihovny: 1. Ivanov Petr
                                                                    2. Růtová Kamila
                                                                    3. Koštiál  Miroslav

Dětské odd. na pobočce na Vajgaře: 1. Burghardová Martina
                                                       2. Kaššová Hana
                                                       3. Kovačová Eliška

Dne 7.10.2008 se v knihovně ve Strmilově uskutečnilo "Setkání zřizovatelů a pracovníků profesionálních knihoven regionu J. Hradec", kde byli Martina Burghardová a Petr Ivanov slavnostně oceněni jako nejlepší čtenáři a jako odměna byl pro ně připraven zábavný program na celé dopoledne.                                      

                                        

Ostatní výherci a další účastníci soutěže o nejlepšího čtenáře se měli možnost zúčastnit zábavného sobotního dopoledne (11.10.), které pro ně připravily knihovnice obou dětských oddělení.

                              

 


velká letní prázdninová soutěž - "čteme se lvem čtenářem"

Městská knihovna v Jindřichově Hradci-dětské oddělení  ve spolupráci s dolnorakouským klubkem knihoven "Bibliodrehscheibe Waldviertel"  vyhlašuje 1.6.2008 letní prázdninovou soutěž "Čteme se lvem Čtenářem".

Zahájení soutěže:    1.července 2008                                          Ukončení: 31.srpna 2008

                                Vyhodnocení soutěže:  2. týden v září 2008

Pravidla soutěže:      věkové kategorie - 1.stupeň ZŠ  a  2.stupeň ZŠ

Hodnotící kritéria:   uznáváme pouze knihy odpovídající věkové kategorii čtenářů

                               neuznáváme obrazové publikace

                                Důležitý je počet přečtených knih v daném časovém rozmezí.

Děti, hlaste se ve svém dětském oddělení a žádejte letní prázdninový průkaz !

 


HRÁTKY S PÍSMENKY NA SÍDLIŠTI VAJGAR

Děti z prvních tříd 5. základní školy navštívily dětské oddělení na pobočce Vajgar, aby zde formou soutěže předvedly, co se za první rok ve škole naučily. Důkazem toho, že se svého úkolu zhostily dobře, byl obrázek sovy - znak moudrosti, který si odnesly domů.
Knihovna tak hravou formou otevírá své dveře  budoucím  nejmenším čtenářům.

      

                                                                 


 BESEDA SE SPISOVATELKOU LENKOU LANCZOVOU

Ve čtvrtek 5.6.2008 navštívila dětské oddělení oblíbená spisovatelka a knihovnice Lenka Lanczová ze Slavonic. Zajímavé besedy se zúčastnilo 61 děvčat z 8. -9. ročníků IV. a V. základní školy v Jindřichově Hradci. Paní spisovatelka vzpomínala na své první literární práce, představila dívkám své románky a samozřejmě odpovídala na zvídavé dotazy. Závěr patřil autogramiádě.

          


 OZVĚNY ANIFESTU - 2.6.2008 až 6.6.2008

V tomto týdnu se v poslechovém sále knihovny střídaly třídy dětí základních škol a Gymnázia, aby se podívaly na sestřih krátkých animovaných filmů z letošního filmového festivalu AniFest 2008 - "To nejlepší z AniFestu 2008", který se konal opět v Třeboni v době od 7.5. do 13.5.2008.
Promítání se zúčastnilo celkem 325 dětí a studentů.

          


Setkání se spisovatelkou Petrou Braunovou - 14.5.2008

Spisovatelka Petra Braunová přijala pozvání do naší knihovny, aby si s dětmi 4. tříd promluvila o knihách a hrdinech knih, které napsala pro dětské čtenáře.  Autorské čtení z knihy " Ztraceni v čase" děti natolik zaujalo, že tato kniha nyní patří mezi nejčtenější dětské knihy v dětském oddělení.

          

                                                                   


Noc s Andersenem - 28.3.2008

K Mezinárodnímu dni dětské knihy se již tradičně vybrané děti zúčastnily pohádkové noci, která je pro dětské čtenáře velmi přitažlivá.
V průběhu večera se nikdo nenudil, pestrý program byl završen nočním hledáním pokladu a po pohádkách na dobrou noc si děti v teplých pelíšcích nechaly zdát o všech pohádkových postavičkách z knížek okolo sebe.

           

                                                                                          


Beseda o Velikonocích - 18.3.2008

Děti ze Základní školy praktické v J.Hradci se aktivně zúčastnily povídání o velikonočních tradicích.  Během vydařené besedy za doprovodu kytary přivolávaly jaro svými písničkami, mezi knihami hledaly schovaná velikonoční vajíčka a na závěr vyslechly velikonoční pohádku.

           

 

 


[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]

[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]
© 2013 Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173/II, 377 02 Jindřichův Hradec, tel.: 384 361 573 intranet | webmaster | mapa stránek | rss | wap | kontakty